czwartek, 11 sierpnia 2016

5 filmów, które polecam ღ

Witam! Dziś przedstawię wam pięć filmów, które obejrzałam w ostatnim czasie i które bardzo mi się spodobało i chcę się z wami podzielić moją opinią o nich :)


1. "Zanim się pojawiłeś"  (Zwiastun)


Film ten powiada o dziewczynie, która nagle traci prace, ale po jakimś czasie zostaje opiekunką chłopaka, który miał wypadek. Zmienia to całkowicie jej życie. Ten film jak dla mnie jest wspaniały. Wzrusza, bawi, nie brakuje w nim emocji. Niestety jak ja oglądałam to nie było go z lektorem, ale i tak bardzo serdecznie polecam :)


'Żyj odważnie, ponieważ w życiu istnieją rzeczy o które warto walczyć do samego końca.'"Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej jak się da.""Nie krytykuj czegoś, zanim nie spróbujesz.""Ale jeśli się kogoś kocha, to chyba nie powinno się odpuszczać"

2. "Zostań jeśli kochasz"  (Zwiastun)


Mia to wiolonczelistka, której w tragicznym wypadku zginęli najbliżsi, a ona sama trwa w dziwnym zawieszeniu. Musi ona zadecydować czy chce zostać bo ma jeszcze chłopaka i przyjaciół czy odejść. Jest to poruszający film o przyjaźni, rodzinie, samotności. Opowiada o tym jak silna jest miłość i jakie trudne wybory trzeba wybierać w życiu.
Przyznam szczerze, że za pierwszym razem oglądając ten film nie rozumiałam go. Dopiero po przeczytaniu książki jak oglądnęłam film po raz kolejny zrozumiałam go i pokochałam :)

"Pozwolę Ci odejść. Jeśli zostaniesz.""Czasem Ty decydujesz o wyborze, czasem wybór decyduje o Tobie."


"Ludzie wierzą w to w co chcą wierzyć."


"Jestem otoczony ludźmi, a czuję się samotny."


"Miłość to dziwka."


"Uświadamiam sobie nagle, ze umieranie jest proste. To życie jest trudne."

3. "Dla Ciebie wszystko"  (Zwiastun)


Amanda poznała chłopaka z którym spędziła najpiękniejsze chwile w życiu. Z czasem jednak się rozstali. Po pewnym czasie  spotkali się na pogrzebie dawnego znajomego. Po jakimś czasie zaczęli się spotykać i zastanawiają się nad obecnym życiem. Moim zdaniem film jest bardzo życiowy i jak dla mnie ciekawy i wciągający. Jak większość takich filmów wzruszyłam się jak głupia :)


'A ten żart znacie?
 Dla Ciebie wszystko...'"Trudności i ciosy często powodują, że ludzie oddalają się od siebie. Ale czasami przeciwnie, zbliżają ich.""Jeśli się kogoś kocha, to trzeba pozwolić mu odejść.""Wspomnienia to dziwna rzecz. Czasami są całkiem realne, ale czasami stają się tym. czym chcemy, żeby były."


4. "Szkoła uczuć"  (Zwiastun)


Ten film już na pewno widziało wiele osób bo jest wspaniały. Opowiada o dwójce całkowicie różniących się od siebie nastolatków, którzy przeżywają ze sobą piękne chwile. Film mimo wszystko kończy się pięknie.

'Kim jest przyjaciel? To jedna dusza żyjąca w dwóch ciałach.'


"Dowiedz się kim jesteś i pozostań sobą."

"Jeśli Ci powiem będę musiała Cię zabić."

"Miłość jest zawsze czuła i cierpliwa. Nigdy nie zazdrości. Miłość nigdy nie przechwala i nie jest zarozumiała. Nigdy nie jest nieuprzejma i samolubna. Nie obraża się i nie jest zawzięta. Miłość nie czerpie przyjemności z grzechów innych, ale cała jest prawdą, zawsze skora do wybaczania, pełna wiary i nadziei przetrwa wszystko cokolwiek nadejdzie."

"Nasza miłość jest jak wiatr, nie widać jej ale ją czuć."

"Obiecaj, że się we mnie nie zakochasz."
5. "Lol"  (Zwiastun)


Film nie jest jakiś szczególny bo po prostu opowiada o życiu dziewczyny Loli. Można powiedzieć, że każdy z nas mógłby nagrać taki film. Jednak i tak film jest moim zdaniem super i poleca wiele wątków.

"Wiem, że nie mogę, ale go kocham. Czuję się z nim tak prawdziwie. Jeśli się dowie to zniszczy naszą przyjaźń. Muszę to ukrywać.""Nikt nie jest wart Twoich łez..."


"Co jest ze mną nie tak? Mam napisane na czole 'zdradź mnie'?"


"Nie płaczę dlatego, że jestem smutna. Płaczę bo się zasmuciłam."


 "Wspaniale jest kochać kogoś tak bardzo, że aż boli. Naprawdę."

Oglądając same zwiastuny miałam ciary :) Naprawdę polecam obejrzeć bo warto ;)
I dajcie znać czy taki rodzaj postów wam się podoba. I czy może wy możecie mi polecić jakiś fajny film tego typu :)

Ps. Wiem, że nie potrafię opowiadać co się dzieje w filmach. Ale to jest tylko moja opinia na tematy danych filmów :) 

3 komentarze:

  1. Świetny post :) Z filmów oglądałam tylko Szkoła uczuć ale te inne wydają się na fajne więc chyba pooglądam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zostań jeśli kochasz oraz Szkoła uczuć to jedne z moich ulubionych filmów ! *.*

    Pozdrawiam. ;)
    Mój blog - klik!

    OdpowiedzUsuń