środa, 7 września 2016

W dzisiejszych czasach trudno jest być sobą...

Cześć, dziś o tym dlaczego w dzisiejszych czasach tak trudno jest być sobą. Wszyscy coś przed kimś udają, przed znajomymi, przed rodzicami, przed każdym jesteśmy inni. Spowodowane jest to tym, że większość z nas boi się wychylać z tłumu i mieć swoje zdanie, aby ludzie "nie gadali". Boją się, że jeśli będą mieć swoje zdanie pozostaną sami, a przecież każdy chcę zostać tym "fajnym", który nie będzie się niczym szczególnym wyróżniał i będzie taki sami jak wszyscy. Nikt nie chce zostać sam na uboczu więc podąża za tym co modne. Niestety taka jest prawda, że jeśli jesteś inny, inaczej się ubierasz, słuchasz innej muzyki to jesteś inny, a czasami nawet wyśmiewany. Ludzie nie lubią wyjątków, więc zazwyczaj je odpychają. Jest to przykre, ale prawdziwe, bo każdy z nas tylko sam na sam jest na prawdę sobą, a przy innych udaje kogoś kim nie jest, aby dopasować się do pozostałych. W sumie na to wychodzi, że przeważnie w dzisiejszych czasach musimy wiecznie udawać kogoś i bardzo mało jest osób przy których możemy być do końca sobą. Jednak myślę, że przynajmniej trzeba próbować być sobą, bo nie warto udawać.


"Jeśli wejdziesz między wrony, to kracz jak i one..."


"Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."


16 komentarzy:

 1. Niestety się zgadzam. Wszyscy ludzie grają, udają kogoś kim nie są. Świat pełen jest pozerów, ludzi fałszywych. Nie jestem do końca pewna czy to sprawa tylko naszych czasów... Nie wiemy jak bylo .

  https://icedaughter.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Po części się z Tobą zgadzam. Oczywiście bezapelacyjnie przy rodzinie zachowujemy się inaczej niż w gronie znajomych to całkowicie naturalne. Jednak moim zdaniem zawsze powinniśmy działać według swoich wartości i wyrażać swoje zdanie, nawet jeśli mamy zupełnie inne spojrzenie na świat.Różnimy się wszyscy i to jest piękne. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się!

  http://paranoyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zmiana ról społecznych to normalna rzecz i nie ma nic wspólnego z byciem sobą. To normalne, że przy rodzicach zachowujemy się inaczej, a przy znajomych inaczej. Do rodzica nie powiej "Ej kolo, zagramy w multi i poexpimy" - to wynika zasad naszego współżycia w społeczeństwie.
  Trudno jest nam być sobą przez głupi strach, ale jeśli się go przezwycięży zazwyczaj okazuje się, że nie było czego się bać. Ja bałam się co będzie jeśli znajomi w nowej szkole dowiedzą się że jestem gamerką i mam styl typowo dla chłopczycy, bałam się, że to mnie skarze jedynie na towarzystwo chłopców, ale się przełamałam, na początku moje obawy się potwierdziły, lecz z czasem dziewczyny poznały mnie i dowiedziały się, że umiem rozmawiać na wiele różnych tematów i problem sam zniknął.
  Pozdro.
  https://dziennikidyktatorki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakis czas temu rowniez napisalem o tym post. To trudny temat ale ty super go opisałaś. Pozdrawiam !!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo spodobał mi się Twój blog, dlatego postanowiłam nominować Cię do LBA <3 wszystkie informacje w poście --> http://immortalimm.blogspot.com/2016/09/liebster-blog-awards-1.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale trafny cytat! Ja nie mam problemu z byciem soba i też nigdy nie zauważyłam aby ktoś nosił swoje maski. Wiadomo, że przy kazdym jesteśmy inni, to normalne :)

  Buziaki zyciedlapasji.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się szczególnie ten pierwszy cytat. Myślę, że poruszany przez Ciebie problem jest bardzo powszechny w dzisiejszych czasach. Niestety mało osób ma odwagę bycia sobą. Zauważyłam, że często zachowujemy się swobodnie dopiero przy rodzinie albo przy bliskich znajomych. Wydaje mi się, że po części wynika to z nieśmiałości.
  www.oczamihumanistki.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. To bardzo smutne lecz nastały takie czasy, że wielu z nas musi upodobnić się do innych aby być akceptowanym :/ lecz warto być sobą!!! :)
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Masz rację. Niestety, W dzisiejszych czasach, tak jak na różne okazje mamy różne strojne (na plażę bikini, na wesele suknię/garnitur itp.) Tak na różne okazję mamy różne maski. Myślę że jednak warto znaleźć kogoś dla kogo nasza prawdziwa twarz nie będzie powodem do śmiechu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Otoczenie w ktorym przebywamy ma na nas ogromny wplyw...

  OdpowiedzUsuń
 13. Moja babcia aż za doskonale zna ten pierwszy cytat...
  Nie zgadzam się z tym, lubię się wyróżniać. :D

  http://screatlieve.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Bez sensu jest udawać kogoś kim się nie jest. Nie warto się męczyć. Ja tak nie potrafię.

  OdpowiedzUsuń